HomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Historia e FC Inter Milan

Go down 
AuthorMessage
Ibrahimovic
Admin


Posts : 8
Join date : 2008-11-03
Age : 26
Location : Republic of Kosovo

PostSubject: Historia e FC Inter Milan   Mon Nov 03, 2008 7:56 am

Historia e Fc.Internazionale Milano !

Inter është një klub futbolli italian me seli në Milano, Lombardy, që zhvillon ndeshjet në ligën e parë të italisë që është Seria A. Klubi u themelua më (9 mars) të vitit 1908. Në Itali klubi është i njohur si Inter ose Internazionale, por shpesh emërohet si Inter Milan në shumë gjuhë në Evropë.

Interi është një nga klubet më të suksesëshme në historinë e futbollit italian duke fituar 15 herë Scudeton kampionatin, 5 herë Coppa Italia (kupën e Italisë) dhe 3 herë Super Kupën Italiane. Interi gjithashtu ka fituar 2 herë Kupën Evropiane (Ligën e Kampionëve), 3 herë Uefa Kupën dhe 2 herë titullin Kampion Botërorë. Gjithashtu Interi është ekipi i vetëm në Itali i cili asnjëherë nuk ka lëshuar ligën e parë (Seria A), me 85 sezone të kompletuar.


Back to top Go down
View user profile http://inter.board-directory.net
 
Historia e FC Inter Milan
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Inter Milan's new away kit...what d'ya think?
» leicestershire & rutland county f.a inter league cup competition
» Inter Mivan Div 4 team Goalkeeper required
» Breve historia de la aerodinámica en la competición
» INTER-CITY SAINTS JUVENILE TRYOUTS

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: FC Inter Milan :: Historia-
Jump to: